• Francja z dziećmi – Tuluza Jakiś czas temu okazało się, że nasze przedszkole jest …
  Czytaj dalej
 • Birmingham z dziećmi – Thinktank Science Museum Jakiś czas temu (w grudniu) odwiedziłam moją …
  Czytaj dalej
 • Gdzie jechać z dziećmi na ferie zimowe? Jestem członkinią bardzo fajnej grupy na …
  Czytaj dalej
 • In this grey, cold, gloomy weather we all long for the sun and being able …
  Czytaj dalej
 • Berlin z dziećmi – Muzeum Culinarium

  Mimo, że w Berlinie mieszkamy już ponad 3 lata, to wciąż wiele atrakcji rodzinnych jest dla nas nieznanych. Podobnie rzecz miała się z Muzeum Culinarium. Culinarium znajduje się na farmie Domäne Dahlem na której co prawda dawno temu byliśmy, aczkolwiek muzeum wtedy nie odwiedziliśmy.

  Culinarium jest to muzeum znajdujące się w budynku stajni pochodzącej z początku 19 wieku. Znajduje się tam wystawa w całości poświęcona jedzeniu, a myślą przewodnią tej wystawy jest „Od pola do talerza”.  Wystawa ta ma za zadanie przybliżyć dzieciom tematykę jedzenia i robi to w naprawdę świetny sposób. Muzeum jest nowoczesne i bardzo ładnie wizualnie przygotowane, można się dowiedzieć różnych ciekawostek na tematy powiązane z jedzeniem, np. innowacyjności wprowadzanych w sektorze spożywczym, przyzwyczajeniach kulinarnych, sezonowości, czy jak to było za czasów DDR.

  Na ostatnim piętrze z kolei jest część przeznaczona całkowicie dla dzieci: est strefa zabawy i stoiska przy których dzieci mogą rozwiązywać zagadki związane z jedzeniem i w czasie tych aktywności dowiedzieć się różnych ciekawostek (np. gdzie jest więcej cukru w keczupie czy jogurcie?). Jest także rower, na którym można popedałować i spalić tyle kalorii ile uzyskujemy podczas zjedzenia jednego cukierka, a potem dziecko w ramach nagrody dostaje takiego właśnie cukierka od pani w kasie :).

  Tablice informacyjne są w języku angielskim i niemieckim, muzeum jest czynne od środy do niedzieli, a wstęp kosztuje 5 euro za dorosłego, a dzieci do 18 roku życia nie płacą.

  Muzeum nie jest duże, ale moim zdaniem jest to zaleta, gdyż informacje nie przytłaczają, a dzieci mają ochotę dalej odkrywać.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?