• Recenzja hotelu Marina Wolfsbruch Dzisiaj chciałabym Wam opisać, jak spędziliśmy jeden z …
  Czytaj dalej
 • Francja z dziećmi – Tuluza Jakiś czas temu okazało się, że nasze przedszkole jest …
  Czytaj dalej
 • Birmingham z dziećmi – Thinktank Science Museum Jakiś czas temu (w grudniu) odwiedziłam moją …
  Czytaj dalej
 • Gdzie jechać z dziećmi na ferie zimowe? Jestem członkinią bardzo fajnej grupy na …
  Czytaj dalej
 • Piękna Brandenburgia – Park Krajobrazowy Stechlin-Ruppin (NaturParkHaus oraz Roofensee)

  Pozostał mi tydzień do terminu porodu, a mnie nosi jak zawsze :). Ciężko mi się co prawda stoi, chodzi i siedzi, ale na rowerze jeszcze daję radę ;). Na ten weekend miałam wielka ochotę jechać nad morze, ale po przemyśleniu tego pomysłu, to rzeczywiście byłoby chyba nierozsądne tak się oddalać od szpitala itp. Tak wiec pozostaliśmy w Brandenburgii :))). Różne opcje chodziły mi po głowie, w końcu pojechaliśmy do miasteczka Stechlin, które od Berlina oddalone jest o 80km. 

  Co zobaczyć w Stechlin?

  My nasza wizytę rozpoczęliśmy od odwiedzin w Naturparkhaus Stechlin. W starym domu znajduje się ciekawe muzeum dotyczące lasów, jezior i ich mieszkańców, a także wielu innych tematów związanych z przyroda i naturą. Miejsce to jest bardzo dobrze przygotowane pod kątem wizyty z dziećmi, praktycznie wszystkich rekwizytów można dotykać, a wszystkie informacje przedstawione są w bardzo przystępny sposób. W muzeum tym znajduje się również bardzo duży kulodrom przy którym moje dzieci spędziły chyba najwięcej czasu :). 

  Rodzinny bilet wstępu (2 dorosłych + do 3 dzieci) kosztuje €8. 

  Na terenie, który przynależy do muzeum, znajduje się Ogród Zmysłów i gorąco polecam go odwiedzić. Znajdują się tam piękne polne kwiaty, zioła do wąchania, kilka krzaczków owocowych, ławeczki do relaksu oraz ścieżka bosych stop. Dodatkowo w ogrodzie znajduje się duże akwarium w którym można podziwiać ryby z okolicznych akwenów wodnych. 

  Dodatkowo, dokładnie na przeciwko budynku Naturparkhaus znajduje się bardzo przyjemny płac zabaw, gdzie dzieci

  mogą trochę poszaleć. 

  Kilkaset metrów dalej, idąc ścieżka przez las, dojdziemy do przepięknego jeziora – Roofensee. Znajduje się tam dosyć spora plaża oraz sanitariaty. Jezioro ma dosyć duży pas przybrzeżnej płycizny, jest położone wśród lasu i jest naprawdę piękne. 

  W Stechlin rozpoczyna się sporo szlaków pieszych bądź rowerowych, jedna ze ścieżek prowadzi wzdłuż jeziora i bardzo żałowaliśmy ze nie daliśmy się rady już nią przejść, ale wyjechaliśmy za późno z domu i po zabawie w wodzie już nie zdążyliśmy po prostu :/. Zaraz obok znajduje się również kolejne jezioro, które z chęcią odwiedzimy następnym razem: Stechlinsee. Ogolnie okolice zrobiły na nas sielankowe wrażenie i planujemy w przyszłości trochę dłuższą, weekendowa wizytę, sprawdzałam na airbnb i dostępnych jest wiele kwater w każdym przedziale cenowym. 

  Brandenburgia jest przepiękna i zachwyca nas z każda wizyta. Fajnie, ze z Berlina można dostać się w tak krótkim czasie w tak piękne miejsca. 

  Pozdrawiam!

  Udostępnij:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?