• Recenzja hotelu Marina Wolfsbruch Dzisiaj chciałabym Wam opisać, jak spędziliśmy jeden z …
  Czytaj dalej
 • Francja z dziećmi – Tuluza Jakiś czas temu okazało się, że nasze przedszkole jest …
  Czytaj dalej
 • Birmingham z dziećmi – Thinktank Science Museum Jakiś czas temu (w grudniu) odwiedziłam moją …
  Czytaj dalej
 • Gdzie jechać z dziećmi na ferie zimowe? Jestem członkinią bardzo fajnej grupy na …
  Czytaj dalej
 • Piękna Brandenburgia – Wittstock (LAGA 2019)

  Piękna Brandenburgia – wizyta na wystawie ogrodniczej w Wittstock (LAGA 2019)

  Odkąd na targach podróżniczych, które odwiedziłam w lutym w Berlinie zobaczyłam ulotkę na temat wystawy ogrodniczej LAGA 2019, odbywającej się w Brandenburgii – wiedziałam, że na pewno tam pojadę.

  Niemcy kochają ogrody i wystawy ogrodnicze – każde takie wydarzenie jest świetnie sfinansowane, a co za tym idzie, zawsze też dopracowane w każdym szczególe. A po takiej wystawie (na którą podczas jej trwania trzeba kupić bilet) ogród oddawany jest z powrotem ludziom do swobodnego użytku – super, prawda?

  Pięknie jest też teraz oczywiście w Wittstock – bo tam odbywa się ta wystawa.

  Wittstock jest to nieduże acz urocze miasteczko, do którego można dotrzeć pociągiem z Berlina już w 1.5h.

  Miasto otoczone jest parkiem i starymi murami i jedna jego stronę zagospodarowano na wystawę.

  Jest kilka wejść i wyjść, a główne wejście znajduje się zaraz przy stacji kolejowej – można tam dostać mapkę i informacje o dostępnych atrakcjach.

  Jest pięknie i relaksująco – wszędzie stoją leżaki, ławki i hamaki. Można tam spędzić cały dzień tylko zmieniając miejsce odpoczynku. Podobało mi się to, ze było tak dziko-wiejsko – wszędzie rosły piękne polne kwiaty, nie było takiego zadęcia i wymyślania niewiadomo czego, tylko właśnie była taka swojskość, łąki – nie czułam się przytłoczona kreacjami kwiatowymi a mimo to było pięknie.

  Ja LAGĘ (LAGA 2019 – tak nazywa się ta wystawa) oczywiście zwiedzałam z dwiema córkami i atrakcje dla dzieci również zostały zapewnione i pomyślano o najmłodszych zwiedzających.

  Są dwa piękne, zupełnie nowe place zabaw (jeszcze pachną świeżym drewnem), w tym jeden z wodą – idealny na upalne dni. Obydwa place zabaw zapewnią dzieciom rozrywkę i zajęcie. Moje dziewczyny były zachwycone i z placów zabaw nie chciały wychodzić.

  Jest tez malinowy chruśniak, gdzie stoi gigantyczna malina po której pociechy na pewno będą się chciały wspinać. A gdy nadejdzie czas na maliny z pewnością objedzą się tymi owocami do syta :).

  Do tego jest bardzo dużo przestrzeni na dziecięce figle, a przy wyjściu na drugim końcu wystawy czeka ogromna makieta kolejowa Brandenburgii, gdzie dzieci mogą się bawić pociągami duplo – świetna atrakcja :).

  Na tej wystawie można spędzić spokojnie cały dzień (my tak zrobiłyśmy), można tez wchodzić i wychodzić – iść na przykład obejrzeć sobie Wittstock czy gdzieś na obiad.

  Chociaż na terenie wystawy można zjeść obiad, gofry, naleśniki, sprzedawane są także lody :).

  Naprawdę jest to super miejsce na fajną wycieczkę dla osób w każdym wieku. Kwiaty teraz są w szczycie rozkwitu i wyglądają po prostu przepięknie.

  Wystawę można odwiedzić do 6.10.2019 i gorąco polecam :).

  Udostępnij:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?