• Seenland Oder-Spree – wycieczka z Berlina Uwielbiam wycieczki małe i duże, a mieszkają…
    Czytaj dalej
  • ZOO w Berlinie – atrakcja dla dzieci i doroslych ZOO w Berlinie to jedna z …
    Czytaj dalej
  • Majorka wiosną – najlepsze atrakcje Majorka, Majorka! Popularne miejsce na letnie wakacje, ale czy tylko?…
    Czytaj dalej
  • Szczecin atrakcje Dawno nie byliśmy w Szczecinie i stęskniliśmy się za tym …
    Czytaj dalej
  • Birmingham z dziećmi – Thinktank Museum

    Birmingham z dziećmi – Thinktank Science Museum

    Jakiś czas temu (w grudniu) odwiedziłam moją siostrę Magdę w Anglii. Bardzo lubię odwiedzać UK, mieszkałam tam kiedyś przez kilka lat, tam poznaliśmy się z moim mężem. Uwielbiam tam wracać i do Wielkiej Brytanii mam ogromny sentyment. Moim marzeniem jest przejechanie wysp wzdłuż i wszerz i mam nadzieję, że kiedyś to marzenie się spełni :). Najlepiej kamperem ;). Ah, no i muszę jeszcze dodać, że po prostu uwielbiam brytyjskie, ironiczne poczucie humoru.
    Moja siostra mieszka w Derby, główne zabytki tego miasta odwiedziłyśmy przy poprzedniej wizycie. Teraz zależało mi, żeby zobaczyć coś nowego :).
    Na pewno już się zorientowaliście, że uwielbiam muzea, więc gdy tylko odkryłam, że w Birmingham, które znajduje się jedynie godzinę drogi od Derby (zarówno samochodem jak i pociągiem) jest super muzeum z niedawno otworzoną częścią dla najmłodszych – wiedziałam, że je odwiedzimy.

    Thinktank, Birmingham Science Museum – moje wrażenia

    Thinktank jest bardzo nowoczesnym i interaktywnym muzeum. Można powiedzieć, że są dwie części: na jednym piętrze znajduje się MiniBrum czyli przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych a reszta muzeum zainteresuje każdego odwiedzającego :).

    MiniBrum w Muzeum Nauki w Birmingham

    Wielkie Wow! Jestem zachwycona tym miejscem i jak wspaniale i pomysłowo można stworzyć przestrzeń dla najmłodszych dzieci. Ja to bym chciała, żeby tak wyglądały figloraje. Żeby dzieci mogły się wyszaleć ale równocześnie też czegoś nauczyć. I tak właśnie jest w MiniBrum:
    Sala jest pięknie zaprojektowana, dużo drewna, bardzo estetycznie, stonowane kolory.


    Podzielona jest na części, w których dzieci mogą zająć się różnymi aktywnościami: zbudować dom, dowiedzieć się o ciele człowieka, zostać fryzjerką/fryzjerem, naprawić auto.
    Na miejscu podczas naszej wizyty odbywały się również warsztaty plastyczne oraz spotkanie z Mikołajem. Na sali jest też cześć że stolikami i mini kawiarenka, można przynieść własne jedzenie bądź kupić coś na miejscu. Spędziliśmy tam koło 2h i było super :).

    Zewnętrzny plac zabaw w Birmingham Science Museum

    Skoro już jesteśmy w temacie dzieci, to nie mogę nie wspomnieć o bardzo fajnej przestrzeni zewnętrznej, również przeznaczonej dla najmłodszych. My byliśmy bardzo króciutko, bo było dosyć zimno a są stanowiska do zabawy z wodą i bardzo nie chciałam, żeby Mira była cała mokra.
    Bardzo podobał nam się ten plac zabaw i myślę, że w cieplejszy dzień można tam spędzić naprawdę sporo czasu, zresztą zobaczcie sami:

    Thinktank, Birmingham Science Museum

    Na kolejnych piętrach możemy obejrzeć różne ciekawe eksponaty oraz dowiedzieć się jak działają różne maszyny. Jest też całe piętro poświęcone ciału człowieka.

    Wszystko przygotowane w fantastyczny sposób, jest bardzo interaktywnie.
    Bardzo podobała mi się również część która nawiązuje do fabrycznej historii Birmingham i pokazuje rzeczy produkowane w miejscowych fabrykach.


    Eksponatów jest wiele, informacji do przyswojenia również i myślę, że muzeum warto odwiedzić więcej niż raz.
    Dzieciom bardzo się podobało i mnie również :). Bardzo lubię odkrywać takie unikatowe miejsca!
    Pozdrawiam!

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


    Looking for Something?