• Francja z dziećmi – Tuluza Jakiś czas temu okazało się, że nasze przedszkole jest …
  Czytaj dalej
 • Birmingham z dziećmi – Thinktank Science Museum Jakiś czas temu (w grudniu) odwiedziłam moją …
  Czytaj dalej
 • Gdzie jechać z dziećmi na ferie zimowe? Jestem członkinią bardzo fajnej grupy na …
  Czytaj dalej
 • In this grey, cold, gloomy weather we all long for the sun and being able …
  Czytaj dalej
 • Montpellier z dziećmi

  Moja siostra mieszka w Montpellier od 8 lat, byłam w tym mieście już kilkukrotnie i za każdym razem mi się bardzo podobało. Jednak tym razem byłam pierwszy raz i z Romą i z Marcelem. Moja siostra ma synka Maxime, który jest tylko o miesiąc starszy od Marcela więc chłopaki nadają na podobnych falach, a Roma za nimi goni. Pogodę pierwszego dnia mieliśmy mocno średnią, ale dwa pozostałe dni były przepiękne, było ciepło i wiosennie. 
  A oto atrakcje, które można z dziećmi w Montpellier odwiedzić i na pewno im się spodoba :). 
  Esplanade Charles-de-Gaulle w Montpellier
  W samym centrum miast znajduje się ładny park z pięknym placem zabaw. Plac zabaw jest naprawdę nietuzinkowy, interesujący i ładny. Motywem przewodnim są instrumenty muzyczne i dają pole do popisu kreatywnej zabawie. Zaraz obok znajduje się staw, udaliśmy się tam by pokarmić ptaki.  Oczywiście zachęcam do spaceru po centrum miasta, po wąskich uliczkach i uroczych zaułkach, bo naprawdę warto, mu już jednak darowaliśmy dzieciom tą atrakcje i poszliśmy tylko na lody, do lodziarni Amorino, polecam, bardzo smacznie. 

  Chłopaki próbowali zwabić gołębie
  Parc du Mas Rouge w Pérols
  Kolejnego dnia pogoda zaczęła dopisywać i postanowiliśmy zrobić sobie piknik. Podczas ostatniej wizyty u siostry odkryłam cudny park nad woda i tam postanowiliśmy się wybrać. Spędziliśmy tam ponad pół dnia i dzieci w ogóle nie chciały wracać i wcale im się nie dziwię. Przy samej wodzie znajduje się duży plac zabaw, stoły z ławkami, łagodne zejście do wody z małymi kamienistym plażami. Było naprawdę wakacyjnie, a dzieci nie mogły się powstrzymać żeby nie zrzucić butów i skarpetek i trochę pobrodzić w wodzie. Wymyślali różne zabawy, rzucali kamieniami do wody, chowali się w okolicznych krzaczorach i generalnie mieli masę frajdy. Jak już jesteście w Pérols, to gorąco polecam udać się w stronę brzegu morza i poobserwować ptaki. Moimi ulubieńcami zdecydowanie są flamingi, ale żurawie czy czaple też są super. 


  ZOO w Montpellier
  Ostatniego dnia wybraliśmy się do Zoo w Montpellier (Montpellier Zoological Park). Już na samym początku wizyty spotkała nas miła niespodzianka – wstęp był darmowy. 
  W ogrodzie tym bardzo nam się podobało, spędziliśmy tam chyba 5 godzin i myślę że spokojnie moglibyśmy zostać dłużej. Przede wszystkim, to położenie tego zoo jest super – na wzgórzu, jest bardzo dużo drzew i bardzo zielono, co jakiś czas pojawiają się wybiegi ze zwierzętami, czuliśmy się tam jak w ogromnym parku. Samych zwierząt jest dosyć sporo, wystarczająco żeby dzieci miały uciechę – są niedźwiedzie, lwy, zebry, słonie. Dodatkowo na terenie zoo znajduje się przyjemny plac zabaw oraz po całym terenie porozrzucane są strefy piknikowe. Gorąco polecam na leniwy dzień, jest to miła odskocznia od miasta :). 

  Jak widzicie, nasze zwiedzanie jest mocno „slow”. Nigdzie się nie śpieszymy, nie ganiamy za zabytkami. Moim zdaniem tylko takie zwiedzanie ma sens z dziećmi i przynosi naprawdę dużo satysfakcji. Dzieci są szczęśliwe, nie znudzone i doświadczają świata w taki sposób jaki im pasuje. Ja jeszcze zdążę obejrzeć muzea i wypić kawę w miejscach, które mi się marzą. A jak patrzę na Romę i Marcela i widzę jak wiele im podróże dają, to wiem że idziemy dobra drogą. 

  Pozdrawiam!!!

  1 komentarz

  1. 28 czerwca 2017 / 18:59

   Zoo i plac zabaw w centrum zaliczone. Wszystko się zgadza. Jesteśmy zadowoleni z atrakcji. Kawa z żoną i lody dla dzieci w centrum Montpellier były przepyszne. Dzięki za wskazówki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?