Majówka na Ziemi Lubuskiej

Nasza niemiecka majówka rozpoczęła się kilka dni później niż ta w Polsce. Nie narzekam – wszędzie było puściusieńko i można było w spokoju delektować się naturą.

Na początku mieliśmy w planach jechać do Bawarii, ale po sprawdzeniu cen noclegów i porównaniu ich z naszym budżetem, zdecydowaliśmy się na urlop w Polsce. I nie żałujemy, bo było po prostu fantastycznie. Zatrzymaliśmy się w miłej agroturystyce, zupełnie na uboczu. Wokół nas były tylko lasy i jeziora. Naprawdę wypoczęliśmy (jak to można z dziećmi :)) i odkryliśmy przepiękne miejsca. Ziemia Lubuska jest mało znana, a szkoda, bo ma naprawdę wiele do zaoferowania.
Nasza agroturystyka znajdowała się niedaleko wsi Brody, gdzie znajduje się przepiękny zespół z pałacowy z XVII-XX. Pałac jest mocno zniszczony i nie można go zwiedzać ale cały zespół pałacowy z przylegającym parkiem jest przepiękny i robi ogromne wrażenie. Od razu zaczęłam sobie wyobrażać jak to musiało być w czasach świetności.

My trochę pojeździliśmy na rowerach, odwiedziliśmy Zieloną Górę i Park Mużakowski, który jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO.

Było naprawdę super, pogoda wymarzona, a ja kolejny raz przekonałam się, że dzieciom żadne place zabaw do szczęścia nie są potrzebne. Marcel na swoje kamienie i patyki to potrzebuje już oddzielnego pokoju. On po prostu kocha kamienie i patyki i jak wyjeżdżaliśmy do domu, to płakał, że wszystkich zabrać nie mógł :).

Pozdrawiam!!!

Komentarzy: 6

 1. 25 maja 2016 / 11:15

  Super zdjęcia Paulina. A o tym parku uczyłam się na Historii Sztuki, musimy się wybrać.

  • 26 maja 2016 / 09:00

   Dzięki! A park naprawdę warto odwiedzić, może kiedyś większa wycieczka razem pojedziemy 🙂

 2. 25 maja 2016 / 14:53

  piękne zdjęcia 🙂 Polskę też warto zwiedzac 🙂

 3. 29 maja 2016 / 08:23

  Pani Paulino czy można się z Panią skontaktować mailowo?

 4. 29 maja 2016 / 20:22

  Witam! Tak oczywiście, moj mail to: szczesnap[at]gmail.com
  Pozdrawiam,
  Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *