• Yesterday, with my daughters, I spent a great day – we went to Potsdam to visit …
  Czytaj dalej
 • Dzisiaj z moimi córkami spędziłam super dzień – wybrałyśmy się do …
  Czytaj dalej
 • Do you also have such a problem in Berlin that there are no „normal” restaurants …
  Czytaj dalej
 • Czy Wy tez macie taki problem w Berlinie, ze nie ma tutaj raczej normalnych, „dorosł…
  Czytaj dalej
 • Saturnia – gorące źródła w Toskanii (darmowe :))

  Czas wakacji już minął,  mój opis podróży jeszcze niekompletny, a jakoś tak weny brak. Niemniej jednak mam wolną chwilę, to opiszę chociaż nasz postój w gorących źródłach – świetne miejsce, a chyba niezbyt popularne – może ktoś jeszcze skorzysta :).

  Saturnia znajduje się około 100 km na południe od Sieny i znajdują się tam siarkowe źródła geotermalne. Woda ma stałą temperaturę około 38 stopni. Można skorzystać z dwóch opcji – płatnej (ok 20 euro za osobę) w hotelu spa, gdzie przygotowane są leżaki, stoliki itp, a także z darmowych basenów termalnych, z których oczywiście skorzystaliśmy my.

  Relaks przewspaniały, można się wyleżeć i wygrzać, co prawda zapach siarki nie jest za przyjemny, ale szybko się do niego człowiek przyzwyczaja. Siarka ma dobroczynny wpływ na skórę i stawy, więc pewne niedogodności można wybaczyć :)).

  Marcel oczywiście również był zachwycony, wypluskał się za wszystkie czasy.

  Bardzo blisko źródła znajduje się bezpłatny parking, a także bar w którym można zaopatrzyć się w napoje i przekąski, jest też toaleta. Żeby dotrzeć do tych basenów nie należy wjeżdżać do samej Saturnii, trzeba ją ominąć dołem i czekać na znak Cascate del gorello, a jak się zgubicie, to wystarczy wjechać do hotelu i się zapytać, chętnie wytłumaczą :).

  Na całodniową wycieczkę to raczej nie polecam, myślę, że 2-3h to takie maksimum, ale np po trasie – wspaniała opcja na odpoczynek – my zatrzymaliśmy się tam w drodze do Rzymu :)).

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?