• Szwajcaria z dziećmi W wakacje wybrałam się z najmłodszą córka …
  Czytaj dalej
 • Japonia z dzieckien 2023 Marzeniem mojego syna była podróż do Japonii. Od lat jest …
  Czytaj dalej
 • Hannover z dziećmi Razem z moją 5 letnią córka, spędziłyśmy …
  Czytaj dalej
 • Międzyzdroje z dziećmi – nocleg i atrakcje Majowy długi weekend (pierwszy z 3 …
  Czytaj dalej
 • Gorzów Wielkopolski z dziećmi

  Ostatni weekend spędziliśmy w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkaliśmy nie tam z moja rodzina – chcieliśmy tak gdzieś po środku, żeby nikt nie musiał jechać calej drogi. Wybór padł na Gorzów :).

  Gorzow Wielkopolski z dziećmi

  Musze napisać, ze moje pierwsze wrażenie odnośnie Gorzowa nie było dobre – miasto jest bardzo rozkopane, sporo miejsc mocno zaniedbanych, a park przy którym mieliśmy mieszkanie wypełniony był okolicznymi pijakami – którzy wydzierali sie do 3 nad ranem…

  Ale zrobiłam porządny research i jak sie wie, gdzie trzeba isc, to miasto zmienia swoje oblicze :).

  Miejsca, które odwiedziliśmy i które nam sie spodobały:

  Atrakcje Gorzowa Wielkopolskiego

  Muzeum Lubuskie Spichlerz – muzeum znajduje sie w budynku starego spichlerza i można sie w nim dowiedzieć wiele na temat Gorzowa i jego historii. Byliśmy tam z dziećmi i mimo, ze na stronie jest wyraźną informacja, ze najmłodsi sa mile widziani, to my nie byliśmy milo przyjęci.
  Pani cala wizytę za nami chodziło co chwile upominając dzieci, żeby nic nie dotykały a na wejściu zostaliśmy naprawdę nieprzyjemnie przyjęci.
  Nam w tym muzeum podobało sie, bo ogólnie lubimy muzea, dzieci z zaciekawieniem oglądały eksponaty, zwłaszcza makietę dawnego Gorzowa, ale trudno polecić mi to muzeum na wizytę z dziećmi – musicie zadecydować sami :).

  Trasa pieszo-rowerowa „Szlak Dolnej Kłodawki”nasza ulubiona atrakcja w Gorzowie, idealna dla dzieci i dorosłych, pięknie przygotowana. Trasa nie jest długa – w jedna stronę jest to około 3km ale naprawdę swietnie pomyślana i pięknie wykonana. Po drodze sa az 3 place zabaw dla dzieci, wiec przejście troche zajmuje bo dzieciaki obowiązkowo na każdym placu nie zatrzymują. Gorąco polecam.

  Plac Nieznanego Żołnierza – super zrewitalizowany skwer. Bardzo milo spędza sie tam czas – jest fontanna, oryginalny plac zabaw, bardzo przjemne miejsca do siedzenia.

  Z tata spacerowaliśmy troche po centrum i chociaż może ono nie porywa, to widać, ze coraz więcej się tam dzieje, sa remonty i rewitalizacje i można pospacerować.

  To juz atrakcja poza Gorzowem Wielkopolskim, ale również polecam:

  Leśna Ścieżka Dydaktyczna w Bogdańcu – ok 10km od Gorzowa, zaczyna się przy budynku Nadleśnictwa. Znajduje się tam również przyjemny plac zabaw, gdzie nasze dzieci dobrze się bawiły. Prawie cała trasa biegnie wdluz rzeki Bogdanki, w lesie. Baaaaardzo przyjemna trasa, po drodze ustawione są tablicę edukacyjne. Na koniec dzieci pomoczyły nogi w strumyku i było to dla nich mega frajda :).

  I tak wyglądał nasz weekend w Gorzowie Wielkopolskim. Super było spotkać się z rodziną, która rzadko widujemy. Czuję też, że jeszcze wszystkiego w tym mieście nie odkryłam, a wyczytałam, że jest tam bardzo dużo ścieżek rowerowych wiec może kiedyś wybierzemy się na rowery :).

  Jak szukacie jeszcze inspiracji na lubuskie – to zapraszam tutaj :).

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?