• Recenzja hotelu Marina Wolfsbruch Dzisiaj chciałabym Wam opisać, jak spędziliśmy jeden z …
  Czytaj dalej
 • Francja z dziećmi – Tuluza Jakiś czas temu okazało się, że nasze przedszkole jest …
  Czytaj dalej
 • Birmingham z dziećmi – Thinktank Science Museum Jakiś czas temu (w grudniu) odwiedziłam moją …
  Czytaj dalej
 • Gdzie jechać z dziećmi na ferie zimowe? Jestem członkinią bardzo fajnej grupy na …
  Czytaj dalej
 • Muzeum Komunikacji w Berlinie

  W ubiegły weekend wybraliśmy się do Muzeum Komunikacji. O tym muzeum opowiedział mi sąsiad z klatki obok, który ma dzieci w podobnym wieku jak nasze. Bardzo im się tam podobało, więc również postanowiliśmy to miejsce odwiedzić.

  No i muszę napisać, że jest tam fantastycznie. Póki co, to moje ulubione muzeum w Berlinie, wszystkie eksponaty i multimedia, przygotowane naprawdę starannie. Również budynek w którym znajduje się muzeum jest przepiękny.

  Na początku witają nas dwa roboty, znajdują się one w takim dużym holu po którym można biegać swobodnie, Marcel i Roma od robotów nie chcieli odejść, tak im się podobały :). Kolejnym naszym przystankiem było półpiętro na którym znajduje się bardzo wiele eksponatów, które dzieci mogą naciskać, dotykać, wyprobowywać, wsłuchiwać się i dobrze się bawić.

  Na dalszych piętrach dla dzieci atrakcji jest już mniej, aczkolwiek bogactwo eksponatów i tak fascynuje nawet najmniejszych odwiedzających (kolekcję modeli statków, telefonów bądź pojazdów niemieckiej poczty). Nam dorosłym, również bardzo się tam podobało, aczkolwiek chciałabym tam również przejść się kiedyś bez dzieci. Muzeum jest naprawdę bardzo ciekawe a jednak trudno skupić się na czytaniu opisów, gdy trzeba wciąż pilnować biegające wokół wulkany energii :).

  Gorąco polecam, można dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy, np o historii poczty albo o tym jak działa poczta pneumatyczna, a nawet wypróbować samemu jej działanie. Gwarantuję również, że dzieci będą zachwycone. Muzeum znajduje się w samym centrum, więc odwiedziny można połączyc np. z wizytą w Checkpoint Charlie, który znajduje się 500m dalej.

  Więcej informacji: http://www.mfk-berlin.de/
  Godziny otwarcia: poń – zamknięte, sr-pt: 9-17, sb-nd: 10-18
  Koszt: €4 osoba dorosła, dzieci do lat 18 wstęp darmowy

  Pozdrawiamy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?