• Hannover z dziećmi Razem z moją 5 letnią córka, spędziłyśmy …
  Czytaj dalej
 • Międzyzdroje z dziećmi – nocleg i atrakcje Majowy długi weekend (pierwszy z 3 …
  Czytaj dalej
 • Hamburg z dziećmi – ciekawe atrakcje na weekend W weekend w końcu odwiedziliś…
  Czytaj dalej
 • W tym roku w ferie zimowe wybrałam się z dwoma córkami, lat 4.5 …
  Czytaj dalej
 • Toruń atrakcje dla dzieci – najlepsze

  Toruń atrakcje dla dzieci

  W ubiegłym roku, w drodze do rodziny na Święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy zatrzymać się na weekend w Toruniu. Toruń był na naszej liście do odwiedzenia już od jakiegoś czasu i w końcu nam się udało odwiedzić to miasto. Było dosyć zimno i deszczowo i przez to nie doświadczyliśmy uroków samego miasta, chociaż Starówkę oczywiście obeszliśmy, odbywał się też tam bardzo przyjemny Jarmark Bożonarodzeniowy.
  Podczas naszego pobytu odwiedziliśmy za to fajne dwie wewnętrzne atrakcje: Muzeum Piernika oraz Młyn Wiedzy i obie atrakcje gorąco polecamy.

  Toruń atrakcje dla dzieci:

  Żywe Muzeum Piernika:
  Bardzo fajna atrakcja, dla dużych i małych, a nawet tych najmłodszych dzieci, które można zaprosić do zabawy smakiem i zapachem oraz świeżym ciastem, które mogą sobie pougniatac.
  Ja bardzo lubię takie muzea, odwiedziliśmy już Rogalowe Muzeum Poznania oraz Żywe muzeum obwarzanka w Krakowie, ale to muzeum w Toruniu podobało mi się najbardziej. Było świetnie przygotowane, wyjaśnienia dotyczące pierników były bardzo obszerne i ciekawe, a prowadzący byli zabawni i zapraszali do zabawy dzieci. Na dodatek miejsce jest spore co też ma duże znaczenie przy wizycie z pociechami.
  Pierniczki wyszły nam bardzo smaczne, a dodatkową atrakcją było podpatrywanie pani, która dekorowała już gotowe pierniczki, niesamowite mają niektórzy ludzie zdolności.
  Dzieci wyszły bardzo zadowolone z Żywego Muzeum Piernika i my również.

  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Młyn wiedzy jest to miejsce w którym w bardzo interaktywny i ciekawy sposób dzieci i dorośli mogą poznać różne ciekawe zagadnienia ze świata (nie tylko) nauki. Na 5 piętrach znajdują się różne sale tematyczne w których można praktycznie wszystkiego dotykać i przeprowadzać różne eksperymenty. Dla odwiedzających udostępnione są wystawy stałe i czasowe.
  Miejsce to jest też jak najbardziej odpowiednie dla najmłodszych dzieci, a zwłaszcza piętro ze sztuczną rzeką, gdzie można przelewać wodę i bawić się do woli i przeprowadzać różne wodne eksperymenty. Jest tam także statek-plac zabaw. Polcam tylko wziąć ze sobą ubrania do przebrania, zwłaszcza dla najmłodszych bo szybko robi się mokro ;). Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty, chociaż nie chciały na początku iść bo bardzo spieszyło im się do Babci, ale jak już weszli to nie chcieli wychodzić :).
  Młyn wiedzy jest spory i myślę, że jest to miejsce na wiele ciekawych wizyt :).

  Kino w CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
  Ja zrobiłam sobie jeszcze wyjściowy wieczór i odwiedziłam kino w Centrum Sztuki Współczesnej. Byłam już w nim kiedyś i bardzo podobał mi się program – totalnie niekomercyjny i dodatkowo nie ma żadnych reklam przed seansem. Tym razem obejrzałam film dokumentalny pod tytułem ‘Kraina miodu’ i uważam, że warto go obejrzeć, zrobił na mnie duże wrażenie.

  Place zabaw
  Ze względu na kiepską pogodę, odwiedziliśmy tak naprawdę tylko jeden plac zabaw – Piernikowe Miasteczko, znajdujący się zaraz obok Starówki. Całkiem fajny, a w lecie otwierają też wodną cześć więc w ogóle super :).

  Jedzenie w Toruniu

  Mieliśmy wynajęty apartament z kuchnia więc głównie gotowaliśmy sami, ale byliśmy w dwóch miejscach:
  Pod Arkadami. Bar mleczny – smacznie, po polsku i niedrogo – jak to w barze mlecznym 🙂
  Piekarnio-kawiarnia Bread House cafe – pyszne wypieki i smaczna kawa. Mają książeczki i kolorowanki dla dzieci. Fajna opcja również na śniadanie.

  Wycieczka była udana, chociaż Mirze rosły zęby i nieźle dała nam popalić, zupełnie nie mogła spać w nocy.
  Chciałabym jeszcze przjechac do Torunia w cieplejszym okresie bo myślę, że mamy jeszcze dużo do odwiedzenia :).

  Na więcej wpisów z Polski zapraszam tutaj.

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?