• Szwajcaria z dziećmi W wakacje wybrałam się z najmłodszą córka …
  Czytaj dalej
 • Japonia z dzieckien 2023 Marzeniem mojego syna była podróż do Japonii. Od lat jest …
  Czytaj dalej
 • Hannover z dziećmi Razem z moją 5 letnią córka, spędziłyśmy …
  Czytaj dalej
 • Międzyzdroje z dziećmi – nocleg i atrakcje Majowy długi weekend (pierwszy z 3 …
  Czytaj dalej
 • Truskawkowe miasteczko – Karls Erlebnis Dorf

  Truskawkowe miasteczko – Karls Erlebnis Dorf

  W Karls Erlebnis Dorf byliśmy już 3 razy. Jest to świetne miejsce na wycieczkę całą rodziną w wolne popołudnie (weekendów nie polecam bo są tłumy), gwarantuję, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie i będzie zadowolony.

  Ale co to takiego to Karls Erlebnis Dorf?

  Gdy nadchodzi maj, w całym Berlinie zaczynają się rozstawiać czerwone budki w kształcie truskawek i rozpoczyna się sprzedaż najsmaczniejszych truskawek jakie w życiu jadłam. Owoce są naprawdę przepyszne, dosyć drogie ale uważam, że warto od czasu do czasu pozwolić sobie na chwilę przyjemności.

  No i właściciel całego interesu postanowił, prócz dystrybucji owoców i warzyw (czym firma zajmuje się od 1921) otworzyć kilka parków rozrywki (niektóre takie miejsca nazywają się „turystyczna wioska edukacyjna” ), gdzie wszystkie atrakcje utrzymane są w tematyce wiejskiej. Można podglądać zwierzątka, przejechać się traktorem bądź kucykiem, nakarmić kozy, zjechać ze zjeżdżalni na worku od ziemniaków bądź skorzystać z wielu innych atrakcji.

  Wstęp do tego miejsca jest bezpłatny, korzystanie z większości atrakcji jest również bezpłatne, a z pozostałych jest to kwota wielkości 1-2 euro. Na miejscu jest również wiele restauracji bądź barów w których można smacznie zjeść.

  Do Karls Erlebnis Dorf wchodzi się najpierw przez ogromną stodołę, gdzie można spróbować oraz zakupić różnych truskawkowych specjałów, a także podpatrzyć jak powstają cukierki albo truskawkowa konfitura.

  Truskawkowe miasteczko – Karls Erlebnis Dorf – podsumowanie

  Moim zdaniem jest to naprawdę świetne miejsce. Nie jest kiczowate, wszystko jest bardzo spójne, nie ma głośnej, ogłupiającej muzyki ani straganów sprzedających byle co. W weekendy jest naprawdę tłoczno, ale w tygodniu, nawet po południami, jest bardzo mało ludzi i można się tam świetnie zrelaksować.

  Dojechać jest tam najlepiej autem ale można też komunikacją miejską.

  Wszystkie informacje można wyczytać tutaj.

  A po więcej ciekawych wpisów z Berlina i okolic zapraszam tutaj

  Udostępnij:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?