• Szwajcaria z dziećmi W wakacje wybrałam się z najmłodszą córka …
  Czytaj dalej
 • Japonia z dzieckien 2023 Marzeniem mojego syna była podróż do Japonii. Od lat jest …
  Czytaj dalej
 • Hannover z dziećmi Razem z moją 5 letnią córka, spędziłyśmy …
  Czytaj dalej
 • Międzyzdroje z dziećmi – nocleg i atrakcje Majowy długi weekend (pierwszy z 3 …
  Czytaj dalej
 • Piękna Brandenburgia – spacer wzdłuż kanału Werbellin

  Wiosna w końcu przyszła i do nas, więc korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy pojechać za miasto, w naturę, na przyjemny spacer.

  Chociaż najbliższe okolice obfitują w ścieżki piesze i rowerowe, ja naprawdę nigdy nie wiem co wybrać :). Tym razem zdecydowaliśmy się na szlak pieszy wzdłuż kanału Werbellin i muszę napisać, że był to bardzo dobry wybór i serdecznie polecam każdemu na miła przechadzkę.

  Szlak biegnie wzdłuż kanału Werbellin aż do jeziora Werberlliner i jeszcze dalej (można obejść jezioro dookoła), ale my dotarliśmy tylko do jeziora, wiadomo jak to z dziećmi :). Można iść z obu stron kanału, z jednej strony leśną ścieżką, z drugiej zaś chodnikiem/asfaltem, więc bez problemu można tam się poruszać również z wózkiem. Po stronie chodnikowej jest pełno ławek na których można sobie przysiąść, ja jednak preferuję stronę leśną, miło nam się szło po miękkim podłożu, dzieci mogły bawić się patykami i szukać robaków.

  Przed samym jeziorem znajduje się most po którym można przejść na druga stronę kanału, zaraz obok jest wieża widokowa a kawałek dalej dochodzimy do cypelka na którym są dwie ławki, można usiąść, zrobić piknik i podziwiać piękne jezioro Werbellin.

  Wycieczkę można oczywiście wydłużyć bądź przyjechać na rowerach, ja chciałabym na ten szlak wrócić jak się zazieleni, bo na pewno jest jeszcze piękniej.

  Trasa jak najbardziej jest odpowiednia dla dzieci, wózków i osób starszych.

  Po wiecej informacji zapraszam pod ten link.

  Pozdrawiam i zachęcam do zwiedzania Brandenburgii!

  Udostępnij:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?