• Drezno z dziećmi – atrakcje To była nasza 3 wizyta w Dreźnie i …
  Czytaj dalej
 • Szwajcaria z dziećmi W wakacje wybrałam się z najmłodszą córka …
  Czytaj dalej
 • Japonia z dzieckien 2023 Marzeniem mojego syna była podróż do Japonii. Od lat jest …
  Czytaj dalej
 • Hannover z dziećmi Razem z moją 5 letnią córka, spędziłyśmy …
  Czytaj dalej
 • Drezno z dziećmi – atrakcje

  Drezno z dziećmi – atrakcje

  To była nasza 3 wizyta w Dreźnie i podobnie jak poprzednie – bardzo udana. Podobało nam się miasto i piękna starówka, bardzo miło spędziliśmy czas.

  Drezno z dziećmi – atrakcje i informacje praktyczne

  Dojazd

  My jechaliśmy z Berlina więc ten dojazd tutaj opiszę:
  dojazd z Berlina – mieliśmy wykupione bilety na ICE (połączenie pośpieszne), które miało jechać 2h, ale z powodu strajków wszystkie pospieszne pociągi były odwołane, więc musieliśmy zmienić plany i znaleźć inne połączenie. Pojechaliśmy więc pociągiem regionalnym do Elsterwerdy a stamtąd kolejnym regionalnym do Drezna. Podróż zajęła nam ok 3h i można powiedzieć, że jechaliśmy za darmo, gdyż mogliśmy wykorzystać swój Deutschlandsticket.

  Nocleg

  Nocowaliśmy w hotelu Meininger i bardzo polecam ten nocleg – położenie jest idealne – na przeciwko dworca kolejowego, co jest niesamowicie wygodne. W hotelu dostępne są pokoje rodzinne, jest kącik dla dzieci i gry, a także co jest bardzo nieoczywiste – udostępniona jest kuchnia dla gości! To jest tak niesamowite ułatwienie podczas podróży z dziećmi, zwłaszcza, że pod hotelem znajduje się ogromny supermarket, gdzie znajdziecie absolutnie wszystko!
  Dodatkowo możecie sobie zamówić rano śniadanie – dostępny jest bufet śniadaniowy. Udostępniona jest też bardzo przyjemna przestrzeń wspólna. Bardzo polecam! Ogólnie uważam, że takich miejsc bardzo brakuje – przyjazne rodzinom, w przystępnej cenie, w dobrej lokalizacji i z kuchnia. Na pewno będę sprawdzać hotele meiningera również w innych miastach

  Atrakcje w Dreźnie

  Atrakcje – czyli moja ulubioną część 🙂 – zdecydowanie nie próżnowaliśmy i odwiedziliśmy kilka bardzo fajnych miejsc:

  Oczywistość – spacery po mieście – po starym rynku ale i po nowej części drezna, w tym Kunsthofpassage.

  Warto wybrać się do Großer Garten na spacer i koniecznie wejść do leżącego zaraz obok Ogrodu Botanicznego i szklarni (wstęp darmowy)

  Muzea w Dreźnie

  My tym razem odwiedzilismy 3 muzea: Verkehrsmuseum, Deutsches Hygiene-Museum Dresden i Alles Holz – 2 pierwsze na pewno spodobają się całym rodzinom, ich oferta jest świetna i ciekawa, a w Muzeum Higieny jest część w całości przeznaczona dla dzieci (Kindermuseum), a tamtejsza wystawa poświęcona jest zmysłom.


  Alles Holz już niestety niedługo wynosi się z Drezna, ale przenosi się do Chemnitz, a potem do Lipska i jest to świetna wystawa, która dotyczy drewna, bardzo polecam. Wystawa ta składa się z dwóch części – muzealnej i praktycznej, dzieci w warsztacie, uzywajac narzędzi, budują sobie drewniana zabawkę.

  Park Narodowy Sächsisches Schweiz

  Ostatnią atrakcją, co prawda nie leży w Dreźnie, aczkolwiek szkoda z niej nie skorzystać jak już w Dreźnie będziecie. Mianowicie jest to otaczającą Drezno natura. Drezno jest rewelacyjnie położone – wsiadacie w s-bahn i po 30min jesteście w Parku Narodowym Sächsische Schweiz. Jest tam przepięknie! Polecam dojechać do Kurort Rathen (tam przepływacie promem na drugą stronę Łaby) i stamtąd pójść szlakiem do Bastei – na niezwykle formacje skalne, gdzie zobaczycie zapierajcy dech w piersiach widok. Następnie polecam spacer przez las do Stadt Wehlen (wzdłuż znanej Malerweg), skąd również po przepłynięciu na drugą stronę rzeki będziecie mogli wsiąść w s-bahn powrotny do Drezna.

  Zdecydowanie warto spędzić w Dreznie kilka dni!
  A jeśli myślicie o wędrowca szlakiem Malerweg, to 3 lata temu przeszłam z synem 2 etapy i opisałam je tutaj: Malerweg z dzieckiem

  Ale sie rozpisalam! Mam nadzieje, ze ten post Wam sie przyda!

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?