• Drezno z dziećmi – atrakcje To była nasza 3 wizyta w Dreźnie i …
  Czytaj dalej
 • Szwajcaria z dziećmi W wakacje wybrałam się z najmłodszą córka …
  Czytaj dalej
 • Japonia z dzieckien 2023 Marzeniem mojego syna była podróż do Japonii. Od lat jest …
  Czytaj dalej
 • Hannover z dziećmi Razem z moją 5 letnią córka, spędziłyśmy …
  Czytaj dalej
 • Hamburg z dziećmi – ciekawe atrakcje na weekend

  Hamburg z dziećmi – ciekawe atrakcje na weekend

  W weekend w końcu odwiedziliśmy Hamburg! To miasto było na mojej liście już od dłuższego czasu i bardzo się cieszę, że udało nam się je odwiedzić, bo spędziliśmy w tym portowym mieście bardzo miły czas. Co prawda był dopiero początek marca, więc aura jeszcze jest dosyć zimowa i koniecznie musimy wrócić w cieplejszym czasie ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej wizyty.

  Hamburg z dziećmi – gdzie spać?

  My spaliśmy w cudownym, drewnianym hotelu Raphael Wälderhouse. Zostaliśmy zaproszeni przez hotel na 2 noce i spędziliśmy świetny czas.
  Pokoje są bardzo komfortowe, cale w drewnie, nawet nazwy pokoi są nazwami różnych drzew.  Hotel jest naprawdę piękny, łóżka bardzo wygodne.
  W hotelu znajduje się również małe leśne muzeum, które podobało się moim dzieciom – w ciekawy sposób zaprezentowano informacje na temat leśnej flory i fauny.

  Na dodatek hotel położony jest obok parku z fajnymi placami zabaw, jeziorkiem, ścieżkami rowerowymi, skate parkiem ale niedaleko stacji s-bahn i bardzo łatwo dostać się stamtąd do centrum. 

  Fajnie można połączyć wizytę w dużym mieście z odpoczynkiem na łonie natury.

  Bardzo polecam!

  Hamburg z dziećmi – co zwiedzać?

  W sobotę poszliśmy na spacer do Speicherstadt i zobaczyć Elbphilharmonie oraz przeszliśmy się tunelem prowadzącym pod Rzeką Elba – super przeżycie.

  Odwiedziliśmy również muzeum Museum fur Kunst und Gewerbe – prócz bardzo ciekawych wystaw stałych i czasowych, znajduje się tam świetna, kreatywna przestrzeń dla dzieci, moje dzieci były zachwycone i w niedzielę chciały tam iść raz jeszcze.

  Niedzielę zaczęliśmy od spaceru po Inselpark – place zabaw, fajnie zaaranżowana przestrzeń, w cieplejszych miesiącach można wypożyczyć kajaki! I to kilka kroków od hotelu w którym się zatrzymalismy.

  Potem pojechaliśmy do dzielnicy Altona i odwiedziliśmy Altonaer Muzeum. Jest to muzeum poświęcone historii sztuki i kultury północnych Niemiec. Muzeum jest świetne, wystawy piękne i bardzo polecam.
  A wspaniałym dodatkiem jest przestrzeń dla dzieci Wunderkammer – miejsce, w którym eksponowana jest kolekcja ciekawostek i rzadkich okazów ale takich, żeby zaciekawić dzieci. To miejsce przygotowane w muzeum było doskonałe. Do tego stacje do zabawy i znowu dzieci nie chciały wyjść. 

  Po muzeum jeszcze poszliśmy na spacer i wróciliśmy do domu, do Berlina.

  Jechaliśmy samochodem, z Berlina to tylko 3h, jechało się super. Są też bardzo dobre połączenia pociągiem – 2.5h i jesteście na miejscu.

  Polecam i pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?