• Hannover z dziećmi Razem z moją 5 letnią córka, spędziłyśmy …
  Czytaj dalej
 • Międzyzdroje z dziećmi – nocleg i atrakcje Majowy długi weekend (pierwszy z 3 …
  Czytaj dalej
 • Hamburg z dziećmi – ciekawe atrakcje na weekend W weekend w końcu odwiedziliś…
  Czytaj dalej
 • W tym roku w ferie zimowe wybrałam się z dwoma córkami, lat 4.5 …
  Czytaj dalej
 • #3 berlińskie inspiracje

  Dzień dobry! Zapraszam na garść cotygodniowych inspiracji:

  #jedzenie #comfortfood

  Yumcha Heroes Manufaktur

  Znacie określenie „comfort food”? To takie jedzenie, które nie tylko nas karmi ale robi nam dobrze na duszy. Może to być rosół w zimny dzień, czekolada na poprawę nastroju, jakieś danie, które babcia przygotowywała specjalnie dla nas, po prostu jedzenie po którym robi nam się lepiej – myśle, ze każdy z nas ma takie danie. I dla mnie właśnie takim daniem są chińskie pierożki z Yumcha Heroes Manufaktur na Dunckerstr 30.

  One są po prostu przepyszne, smaczne, aromatyczne, gorące, dobre, takie właśnie moje „comfort food”.

  W tygodniu ta restauracje ma specjalną ofertę lunchową i do 16 można zjeść zupę i pierożki w cenie €8.5. Oni robią te pierożki na miejscu, wszystko jest super świeże i prawie nigdy nie ma tam ludzi – ich główną lokalizacją jest restauracja na Mitte i tam jest zawsze pełno, na Prenzlauer Berg tak naprawdę tylko przygotowują jedzenie a sprzedają przy okazji. Wystrój również jest fajny – lekko przearanżowany sklep mięsny :). Polecam!

  #dzieci #kultura

  KUKI

  W dniach 18-27 listopada odbywać się będzie w Berlinie Festiwal Krótkich Filmów dla Dzieci i Młodzieży. Maja bardzo ciekawy program dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych, od 4 lat wzwyż. Bilety kosztują tylko €3.5 za osobę, pokazy odbywają się w różnych kinach w Berlinie i można zobaczyć krótkie filmy z całego świata. 

  Więcej informacji na stronie festiwalu:

  https://www.interfilm.de/kuki-festival/

  #natura

  Grunewald

  Kolejna inspiracja z moich spacerów – Grunewald. Piękny las w obrębie miasta, bardzo łatwo dostępny transportem publicznym – wysiadamy na stacji s-bahn Grunewald i po przejściu 200m jesteśmy w lesie. Pełno różnych ścieżek, można dojść do rzeki Haweli, wejść na Teufelsberg (górę usypana z powojennych gruzów Berlina) i zwiedzić dawna stację szpiegowska. Do wyboru co kto lubi :). 

  #zakupy

  Mamikreisel

  Ja odkryłam tą aplikację dopiero niedawno, a żałuję, bo jest świetna! Można na niej kupić i sprzedać wszystko co związane z dziećmi, ciąża i tematami okołorodzicielskimi. Można znaleźć perełki w dobrych cenach i pozbyć się rzeczy zalegających w domu. Użytkowanie jest zupełnie bezpłatne, interfejs bardzo czytelny, czegoż chcieć więcej :). 

  https://www.mamikreisel.de/

   

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?