#3 berlińskie inspiracje

Dzień dobry! Zapraszam na garść cotygodniowych inspiracji:

#jedzenie #comfortfood

Yumcha Heroes Manufaktur

Znacie określenie „comfort food”? To takie jedzenie, które nie tylko nas karmi ale robi nam dobrze na duszy. Może to być rosół w zimny dzień, czekolada na poprawę nastroju, jakieś danie, które babcia przygotowywała specjalnie dla nas, po prostu jedzenie po którym robi nam się lepiej – myśle, ze każdy z nas ma takie danie. I dla mnie właśnie takim daniem są chińskie pierożki z Yumcha Heroes Manufaktur na Dunckerstr 30.

One są po prostu przepyszne, smaczne, aromatyczne, gorące, dobre, takie właśnie moje „comfort food”.

W tygodniu ta restauracje ma specjalną ofertę lunchową i do 16 można zjeść zupę i pierożki w cenie €8.5. Oni robią te pierożki na miejscu, wszystko jest super świeże i prawie nigdy nie ma tam ludzi – ich główną lokalizacją jest restauracja na Mitte i tam jest zawsze pełno, na Prenzlauer Berg tak naprawdę tylko przygotowują jedzenie a sprzedają przy okazji. Wystrój również jest fajny – lekko przearanżowany sklep mięsny :). Polecam!

#dzieci #kultura

KUKI

W dniach 18-27 listopada odbywać się będzie w Berlinie Festiwal Krótkich Filmów dla Dzieci i Młodzieży. Maja bardzo ciekawy program dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych, od 4 lat wzwyż. Bilety kosztują tylko €3.5 za osobę, pokazy odbywają się w różnych kinach w Berlinie i można zobaczyć krótkie filmy z całego świata. 

Więcej informacji na stronie festiwalu:

https://www.interfilm.de/kuki-festival/

#natura

Grunewald

Kolejna inspiracja z moich spacerów – Grunewald. Piękny las w obrębie miasta, bardzo łatwo dostępny transportem publicznym – wysiadamy na stacji s-bahn Grunewald i po przejściu 200m jesteśmy w lesie. Pełno różnych ścieżek, można dojść do rzeki Haweli, wejść na Teufelsberg (górę usypana z powojennych gruzów Berlina) i zwiedzić dawna stację szpiegowska. Do wyboru co kto lubi :). 

#zakupy

Mamikreisel

Ja odkryłam tą aplikację dopiero niedawno, a żałuję, bo jest świetna! Można na niej kupić i sprzedać wszystko co związane z dziećmi, ciąża i tematami okołorodzicielskimi. Można znaleźć perełki w dobrych cenach i pozbyć się rzeczy zalegających w domu. Użytkowanie jest zupełnie bezpłatne, interfejs bardzo czytelny, czegoż chcieć więcej :). 

https://www.mamikreisel.de/

 

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *