• Malerweg w Szwajcarii Saksońskiej Na zakończenie lata zamarzyła mi się jeszcze jakaś …
  Czytaj dalej
 • Góry Harz i wycieczka niespodzianka Na 40ste urodziny męża zorganizowałam niespodziankę &…
  Czytaj dalej
 • Tczew atrakcje z dziećmi Zanim rozpoczęliśmy nasze wakacje w Tleniu, spędziliś…
  Czytaj dalej
 • Mielno atrakcje W te wakacje, jeden dzień spędziłam w Mielnie. Na początku …
  Czytaj dalej
 • Berlin – Schloss & Gutshof Britz i Neukölln Museum

  Schloss & Gutshof Britz i Neukölln Museum

  W ubiegły weekend wybrałam się z córka na coroczny Apfelfest czyli święto jabłka.

  Odbywa się on przy Palacu Britz, w dzielnicy Berlina Britz. Ja rzadko tam bywam ze względu na dosyć dużą odległość od mojego miejsca zamieszkania. Korzystajac więc z okazji postanowiłam zobaczyć co się da ;).

  Schloss Britz

  Schloss Britz to pałac historycznego Rittergut i wsi Britz.
  Dziś jest siedzibą organizacji kulturalnej Kulturstiftung Schloss Britz i obejmuje autentyczne zrekonstruowane pokoje z około 1880 roku. Dobrze zachowany jest również park dworski. W Pałacu mają miejsce również rozne wystawy czasowe. Tym razem była to wystawa prac Janoscha, którego byc może znacie z książek dla dzieci o Misiu i Tygrysku, np. ‚Oh, jak cudowna jest Panama.’
  Wystawa bardzo mnie zaskoczyła i pokazała artystę z zupełnie nieznanej mi strony – większość pokazanych prac zdecydowanie nie była skierowana do dzieci ;). Talent Janosch ma niezaprzeczalny i wspaniałe podziwiało mi się jego prace.
  Niestety byl zakaz robienia zdjeć :(.
  Wstep kosztował 5€ a dzieci wchodzą za darmo.

  Gutshof Britz

  Sąsiadujacy z Palacem dawny dwór, służy obecnie również jako miejsce kultury. Na jego terenie mieści się Muzeum Neukölln, szkoła muzyczna Paula Hindemitha Neukölln, a także scena plenerowa i zagroda plenerowa z historycznymi rasami zwierząt domowych. Wlasnie tutaj odbywał się Apfelfest.
  Miejsce jest bardzo przyjemne i myślę, że fajnie odwiedzić je i zwierzęta, które tam mieszkają w jakie ładny dzień.
  Naokolo pałacu i dworu znajduje się sporych rozmiarów park, jest tam też plac zabaw.

  Muzeum Neokölln

  Podczas naszej wizyty odwiedziłyśmy również Muzeum Neukölln. Jest ono malutkie ale pięknie przygotowane i wystawa jest bardzo ciekawa.
  Sa dwa pokoje – w jednym jest wystawa stała – pokazanych jest 99 historycznych obiektów z dzielnicy Neukölln. Sa one wyeksponowane i ciekawie opisane – można poczytać o nich na komputerach bądź tabletach.
  Z kolei w drugim pomieszczeniu znajduje się wystawa czasowa – tym razem na temat ważnych, historycznych budynków w dzielnicy Neukölln. Rowniez bardzo ciekawa, a dzieci z pewnością zainteresują duże klocki z których mogła układać obrazki budynków bądź mieszkańców dzielnicy Neukölln.
  Wstęp był darmowy.

  Jak widzicie Palac Britz i sąsiadujący dwór to bardzo ciekawe miejsca.
  Sam Apfelfest również był w porządku chociaż spodziewałam więcej atrakcji/informacji dotyczących samych jabłek. Niemniej jednak moja corka bawiła się świetnie – byli tam panowie animatorzy z zabawkami takimi cyrkowymi, które wymagały umiejętności i skupienia i to zajęło moja córkę na długo :).Byla też muzyka na żywo (świetna) i dużo namiotów z jarmarcznym jedzeniem. Wstep kosztował 6€ za osobę dorosła i 3€ za dziecko od lat 6.

  A jeśli szukacie innych inspiracji na aktywności z dziećmi w Berlinie – zapraszam tutaj.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?