• Hannover z dziećmi Razem z moją 5 letnią córka, spędziłyśmy …
  Czytaj dalej
 • Międzyzdroje z dziećmi – nocleg i atrakcje Majowy długi weekend (pierwszy z 3 …
  Czytaj dalej
 • Hamburg z dziećmi – ciekawe atrakcje na weekend W weekend w końcu odwiedziliś…
  Czytaj dalej
 • W tym roku w ferie zimowe wybrałam się z dwoma córkami, lat 4.5 …
  Czytaj dalej
 • Berlin z dziećmi – 3 nowe place zabaw

  Nie wiem czy wiecie, ale w Berlinie co roku otwiera się kilkanaście zupełnie nowych placów zabaw, a także odnawia się już te istniejące.

  Co prawda niełatwo znaleźć informacje na temat otwarć nowych placów zabaw ale przy uporze i dobrych chęciach jest to możliwe ;). Staram się być na bieżąco i jak tylko znajdę informację o nowym placu zabaw to staram się go odwiedzić :).

  Nie było mnie teraz w Berlinie prawie 5 tygodni i kilka nowych miejsc się otworzyło. Ja odwiedziłam 3 z nich, zapraszam do czytania i oglądania zdjęć:

  1.Kreuzberg – Rudolfplatz

  Bardzo przyjemny plac zabaw niedaleko Warschauer Str. Odpowiedni dla starszych i młodszych dzieci, jest tez boisko, miejsce na piknik oraz mały hydrant z wodą. Jedyny mankament to to, że jest bardzo mało cienia i w mocno słoneczny dzień jest po prostu za gorąco.

  2.Lichtenberg – Paul-Zoebel Str. – prawie na początku tej ulicy, na przeciwko wieżowców.

  Bardzo duży teren przeznaczony na rekreację – duży trawnik na piknik, stół do ping ponga i nowe urządzenia. Znajduje sie przy wewnętrznej mało ruchliwej uliczce, między blokami wiec jest bardzo bezpiecznie.

  Na tle innych berlińskich placów zabaw może ten nie jest spektakularny ale spędziłam tam z Mira sporo czasu. Tez jest bardzo nasłoneczniony ale można znaleźć cień.

  3Lichtenberg – Rudolf-Seiffert-Straße 50 

  Plac zabaw w zupełnie innym stylu niż dwa poprzednie i również niestety w pełnym słońcu. Również przeznaczony dla starszych i młodszych dzieci, każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie. Położonym w przyjemnym miejscu, w dużym parku między wieżowcami. Fajna opcja na spacer – plac zabaw na Paul-Zoebel Str. jest oddalony tylko 10 minut spacerkiem.

  To na razie na tyle, ale planuję opisywać teraz więcej placów zabaw, ciagle je odwiedzam, więc szkoda żeby moje wizyty przepadały tylko w czeluściach mojej komórki :).

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?