• Yesterday, with my daughters, I spent a great day – we went to Potsdam to visit …
  Czytaj dalej
 • Dzisiaj z moimi córkami spędziłam super dzień – wybrałyśmy się do …
  Czytaj dalej
 • Do you also have such a problem in Berlin that there are no „normal” restaurants …
  Czytaj dalej
 • Czy Wy tez macie taki problem w Berlinie, ze nie ma tutaj raczej normalnych, „dorosł…
  Czytaj dalej
 • Jesienny weekend w Berlinie. Planetarium am Insulaner.

  Miniony weekend był kolejnym weekendem bez Łukasza i czuję się po nim jakby przejechało po mnie 10 czołgów. Dzieci kochane, ale wymagające, każde chce aby to jemu poświęcić uwagę i to oczywiście dokładnie w tym samym momencie. Obydwoje lubią mieć coś do powiedzenia, a nie daj Boże, żeby Marcel zapomniał co chcial powiedzieć, to histeria na 10 minut murowana, ja z kolei nie chcę aby Roma była zakrzykiwana, więc staram udzielać im głosu po równo, co nie zawsze cieszy się uznaniem moich dzieci, każdemu wydaje się, że powiedziało mniej :).

  U nas szykują się zmiany, bowiem w końcu znaleźliśmy mieszkanie! Nie mogę doczekać się przeprowadzki. Mieszkanie może nie jest idealne, ale jest duże i ma balkon, no i zostajemy na osiedlu, więc ominą nas przenosiny z przedszkola, czego bardzo chciałam uniknąć, bo dzieci zaaklimatyzowały się w naszym obecnym świetnie.
  W związku z przeprowadzką czeka nas oczywiście bardzo dużo wydatków, bo mieszkanie będzie puste, a my mamy tylko parę szafek no i na szczęście lodówkę.Ale to nic, mogę przez kilka tygodni pomieszkać ‚na walizkach’, radość z dodatkowej przestrzeni przeważa bowiem wszystko. Yuhuuuu! :)))

  Weekend spędziliśmy dosyć pracowicie, a mianowicie w sobotę byliśmy na pikniku dla Uchodźczyń organizowanego przez Anię Alboth z Family Without Borders. Pikinik odbył się już drugi raz i miał na celu przywitanie Pań Uchodźczyń i zrobienie czegoś specjalnie dla nich i ich dzieci. Było jedzenie, bardzo dużo darów, oprawa muzyczna i animacja najmlodszych. Przybyło bardzo dużo kobiet i dzieci i imprezę z pewnością można zaliczyć do udanych.

  W niedzielę z kolei wybrałam się z dziećmi do planetarium na Wilmersdorf – Zeiss Planetarium, na projekcję dotyczącą gwiazd i planet. Mnie się bardzo podobało, ale dzieci niestety się nudziły, zwłaszcza Romcia. Marcel czasem zainteresował się tym co pani mówiła, ale głównie ciekawiły go rozkładane krzesła i ciemność :). Najfajniejsze było dla nich na końcu, gdy odbyła się symulacja jazdy kolejką górską, piszczeli z zachwytu :). W planach mamy teraz odwiedziny w Planetarium tuż obok nas, niedawno je ponownie otworzono po długim remoncie, może tam program będzie im bardziej odpowiadał.

  Pozdrawiamy!

   Tak to wygladalo w srodku, projekcja byla naprawde swietna i pieknie przygotowana
   W cenie biletu byla rowniez mozliwosc popatrzenia przez teleskop
  A tutaj plac zabaw inspirowany planetarium, znajduje sie on w parku obok.  

  1 komentarz

  1. 20 listopada 2016 / 18:41

   Moja starsza od dłuższego czasu bardzo zainteresowana kosmosem i wszystkim co z tym związane. Planetarium odwiedziła ostatnio z tatą i była zachwycona. Choć nie wiem czy magnesy rozdawane na koniec bardziej ją nie ciekawiły 😉

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?