• Francja z dziećmi – Tuluza Jakiś czas temu okazało się, że nasze przedszkole jest …
  Czytaj dalej
 • Birmingham z dziećmi – Thinktank Science Museum Jakiś czas temu (w grudniu) odwiedziłam moją …
  Czytaj dalej
 • Gdzie jechać z dziećmi na ferie zimowe? Jestem członkinią bardzo fajnej grupy na …
  Czytaj dalej
 • In this grey, cold, gloomy weather we all long for the sun and being able …
  Czytaj dalej
 • Karls Erlebnis Dorf – świetny park rozrywki koło Berlina

  W Karls Erlebnis Dorf byliśmy już 3 razy. Jest to świetne miejsce na wycieczkę całą rodziną w wolne popołudnie (weekendów nie polecam bo są tłumy), gwarantuję, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie i będzie zadowolony.

  Ale co to takiego to Karls Erlebnis Dorf?

  Gdy nadchodzi maj, w całym Berlinie zaczynają się rozstawiać czerwone budki w kształcie truskawek i rozpoczyna się sprzedaż najsmaczniejszych truskawek jakie w życiu jadłam. Owoce są naprawdę przepyszne, dosyć drogie ale uważam, że warto od czasu do czasu pozwolić sobie na chwilę przyjemności.

  No i właściciel całego interesu postanowił, prócz dystrybucji owoców i warzyw (czym firma zajmuje się od 1921) otworzyć kilka parków rozrywki (niektóre takie miejsca nazywają się „turystyczna wioska edukacyjna” ), gdzie wszystkie atrakcje utrzymane są w tematyce wiejskiej. Można podglądać zwierzątka, przejechać się traktorem bądź kucykiem, nakarmić kozy, zjechać ze zjeżdżalni na worku od ziemniaków bądź skorzystać z wielu innych atrakcji.

  Wstęp do tego miejsca jest bezpłatny, korzystanie z większości atrakcji jest również bezpłatne, a z pozostałych jest to kwota wielkości 1-2 euro. Na miejscu jest również wiele restauracji bądź barów w których można smacznie zjeść.

  Do Karls Erlebnis Dorf wchodzi się najpierw przez ogromną stodołę, gdzie można spróbować oraz zakupić różnych truskawkowych specjałów, a także podpatrzyć jak powstają cukierki albo truskawkowa konfitura.

  Moim zdaniem jest to naprawdę świetne miejsce. Nie jest kiczowate, wszystko jest bardzo spójne, nie ma głośnej, ogłupiającej muzyki ani straganów sprzedających byle co. W weekendy jest naprawdę tłoczno, ale w tygodniu, nawet po południami, jest bardzo mało ludzi i można się tam świetnie zrelaksować.

  Dojechać jest tam najlepiej autem ale można też komunikacją miejską.

  Wszystkie informacje można wyczytać tutaj.

   

  Udostępnij:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?