• W tym roku w ferie zimowe wybrałam się z dwoma córkami, lat 4.5 …
  Czytaj dalej
 • Atrakcje miasta Brandenburg an der Havel W ubiegły weekend odwiedziliśmy super miasto – …
  Czytaj dalej
 • Ostsee z dzieckiem, namiotem i rowerem Jak pewnie wiecie, Niemczech przez 3 miesiące wakacji 2022 obowią…
  Czytaj dalej
 • Atrakcje Brandenburgii – wycieczka do Uckermark Jakiś czas temu, na zaproszenie Tourismus Marketing Uckermark GmbH, …
  Czytaj dalej
 • Berlińskie lasy – natura w mieście

  Wspaniałe berlińskie lasy – miejsca dostępne komunikacją miejską

  Zainspirowana dzisiaj wpisem u Podróżującej Rodziny na temat lasów łatwo dostępnych z Warszawy, postanowiłam stworzyć taki wpis na temat lasów berlińskich :).

  Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale Berlin jest bardzo zielony. Sama nie zdawałam sobie sprawy, jak łatwo dostać się do lasu.

  30min komunikacją miejską i jestem!

  Moje dzieci czasem są marudne i zniechęcone. Nie chce im się nigdzie wychodzić i muszę je do tego mocno namawiać i najlepszym wtedy pomysłem jest podróż do lasu. Serio! 5 minut w lesie i humory dopisują :).

  5 bardzo łatwo dostępnych lasów w obrębie Berlina (a jest naprawdę dużo więcej, będę kontynuować ten wpis):

  1. No muszę zacząć od lasów Grunewald. Zielone płuca miasta, 3000 hektarów. Bardzo łatwo dojechać szybką kolejka miejska, s-bahnem. Wysiadamy na stacji Grunewald.

  Grunewald to nie tylko las – znajduje się tam również leśne muzeum, dzika plaża i jezioro Teufelsee, centrum edukacji przyrodniczej Ökowerk, gdzie organizowane są różne warsztaty, albo np. wpólne zbieranie grzybów, wielka piaszczysta wydma, gdzie dzieci uwielbiają spędzać czas na nieskrępowanej zabawie, wzgórze, gdzie przychodzą amatorzy puszczania latawców, a także znajdująca się na gorze Teufelsberg, dawne miejsce szpiegowskie, gdzie prowadzono nasłuchy radiowe.

  Zdecydowanie warto odwiedzić Grunewald, a najpiękniej jest tam jesienią :).

  2.Hirschgarten – również bardzo łatwo dostępny kolejką miejską las znajdujący się po wschodniej stronie Berlina. Fajne miejsce na wypad z dziećmi: znajduje się tam leśny plac zabaw, są tez stoły, dobre miejsce miejsce na piknik.

  Stacja S-bahn Hirschgarten

  3.Tegeler Forst – piękny las nad jeziorem Tegel. Dużo pieszych ścieżek, plaża z dostępem do jeziora, łatwo dotrzeć metrem, s-bahnem, a także autobusem.

  Stacja metra U6 Alt – Tegel. Stąd można dojść sobie na promenadę a potem przez most dojść do lasu albo wsiąść do autobusu i podjechać bliżej lasu.

  4.Schlachtensee – piękne jezioro położone w lesie, na skraju lasu Grunewald, nad jeziorem znajduje się zabytkowa restauracja oraz plac zabaw, na około jeziora prowadzi bardzo przyjemny szlak pieszy.

  Stacja S-bahn: Schlachtensee

  5.Schmöckwitzer Werder – na południowo-wschodnim skraju Berlina, ale jeszcze w jego obrębie, na półwyspie ma jeziorze Zeuthner, znajduje się piękny las. Wzdłuż całego półwyspu prowadzą ścieżki pieszo-rowerowe, są dwa place zabaw, plaża i dostęp do wody. Jest pięknie.

  Dojazd tramwajem 68, przystanek: Alt-Schmöckwitz

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?