• Moja mama jest z Gdyni, a jej rodzice i siostra nadal mieszkają w tym świetnym …
  Czytaj dalej
 • Jak ja uwielbiam odkrywać i opisywać takie super miejsca! No Wow! Jestem pod mega wraż…
  Czytaj dalej
 • Cóż za wspaniałe miejsce niedawno odwiedziłam! Mieszczący się na terenie dawnego boiska, …
  Czytaj dalej
 • Po naszym pobycie na campingu nad jeziorem Bled, przenieśliśmy się w inna cześć …
  Czytaj dalej
 • Międzynarodowa Wystawa Ogrodnicza w Berlinie – IGA 2017

  W jeden z ostatnich weekendów wybrałam się z rodziną na IGA 2017. IGA jest to Międzynarodowa Wystawa Ogrodnicza i w związku z nią na obszarze wielkości 104 hektarów zorganizowano ekspozycję poświęconą sztuce ogrodowej i architekturze krajobrazu z różnych zakątków świata. Na części tego obszaru znajdują się Ogrody Świata, przepiękne miejsce.

  Muszę napisać, że bawiliśmy się tam świetnie! Jest masa rzeczy do obejrzenia, i koniecznie wybierzcie się z samego rana, bo jestem pewna, że wyjdziecie dopiero późnym popołudniem. Jak zawsze, najlepiej zabrać ze sobą koc, jedzenie i naprawdę niczego więcej do szczęścia nie trzeba. Przygotowana jest masa atrakcji, my nie wszystko obejrzeliśmy i mamy nadzieję jeszcze na IGA wrócić w październiku, jest  tam super i naprawdę warto.

   

   

   

  Zaczęliśmy zwiedzanie od wejścia „Kinbergpark”.Bilet jest dosyć drogi, bo kosztuje 20€, ale ja uważam, że warto, zwłaszcza, że dzieci do 6 roku życia nic nie płacą. W cenie biletu jest przejażdżka kolejką linową i jest to naprawdę wielkie wow. Widoki są przepiękne, kolejka ma po drodze jeden przystanek, przy górce, na której jest punkt widokowy na który można wejść i podziwiać okolicę. Zaraz obok znajduje się również trasa bobslejowa, dodatkowo płatna, ale niewiele, 3€ za osobę. Dzieci od 4 roku życia (bardzo pilnują tego żeby dziecko miało skończone 4 lata) również mogą przejechać się pod opieką osoby dorosłej. Stamtąd polecam spacerkiem przejść się do części Ogrodów Świata. Po drodze mijamy przyjemny plac zabaw i mostek. W Ogrodach Świata jest kilka punktów małej i dużej gastronomii, przepiękne ogrody tematyczne, scena na której w weekendy odbywają się różne przedstawienia, akurat jak my byliśmy to były czytane bajki dla dzieci. Wszędzie porozstawiane są leżaki, krzesła, jest trawa na której można sobie posiedzieć i poodpoczywac. Jest kolejny plac zabaw, labirynt w którym fajnie się zgubić. Każdy znajdzie coś dla siebie – cichy zaułek żeby poczytać książkę, bądź miejsca w których można spotkać dużo ludzi.

   

   

  A na końcu czeka prawdziwa atrakcja dla dzieci: przepiękny wodny plac zabaw, na którym znajduje się niesamowity wieloryb. To był absolutny hit dla naszej córeczki. Do wieloryba można wejść, jego wnętrze kryje masę niespodzianek, no jest zaprojektowany naprawdę rewelacyjnie. Koło wieloryba znajduje się jeszcze kilka placyków na których puszczana jest woda, bądź dzieci same mogą nią pryskać. Plac zabaw ten jest jest w mojej opinii najlepszym wodnym placem zabaw w Berlinie, jest naprawdę świetny. Stamtąd można przejść się jeszcze do namiotów z wystawą kwiatów i my tak zakończyliśmy naszą wizytę, chociaż wielu miejsc nie widzieliśmy. Tam wsiedliśmy do kolejki i wróciliśmy do punktu wyjścia. Wizyta była rewelacyjna i naprawdę warto. IGA 2017 kończy się 15go października. Serdecznie polecam!

   

   

   

   

   

  Komentarzy: 2

  1. Anonimowy
   28 sierpnia 2017 / 20:36

   A gdzie to dokładnie jest?Można prosić adres?bardzo fajne miejsce

   • 29 sierpnia 2017 / 08:28

    Witam! Sa dwa wejscie, jedno glowne IGA, tutaj: Hellersdorfer Str. 159, 12619 Berlin, tam mozna podjechac metrem. Mozna rowniez wejsc od strony Ogrodow Swiata, wejscie jest tutaj: Eisenacher Str. 99, 12685 Berlin. Pozdrawiam i zycze udanej wycieczki!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?