• Moja mama jest z Gdyni, a jej rodzice i siostra nadal mieszkają w tym świetnym …
  Czytaj dalej
 • Jak ja uwielbiam odkrywać i opisywać takie super miejsca! No Wow! Jestem pod mega wraż…
  Czytaj dalej
 • Cóż za wspaniałe miejsce niedawno odwiedziłam! Mieszczący się na terenie dawnego boiska, …
  Czytaj dalej
 • Po naszym pobycie na campingu nad jeziorem Bled, przenieśliśmy się w inna cześć …
  Czytaj dalej
 • Tierpark w Berlinie

  Podczas pobytu mojej siostry, odwiedziłyśmy jeszcze jedno nowe dla mnie miejsce – Tierpark. Pewnie nie wszyscy o tym widzą, ale w Berlinie są dwa ogrody zoologiczne: Zoologischer Garten oraz właśnie, Tierpark. Tierpark powstał, gdy Berlin był podzielony na Berlin Wschodni i Zachodni, po wschodniej części miasta. Zajmuje 140ha i jest jednym z największych tego typu obiektów w całej Europie. Nam to miejsce bardzo się podobało .Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że obszar Tireparku jest naprawdę ogromny i moim zdaniem nie da się przejść całego Tierpark jednego dnia tak na spokojnie, nie biegając (zwłaszcza z dziećmi).

   Miejsce to, jak nazwa wskazuje to taki park ze zwierzętami. Są aleje, kanały z wodą, pełno drzew i między tym wszystkim, porozrzucane wybiegi dla zwierząt. Zwierzęta mają tam naprawdę dużo miejsca i bardzo fajnie się je tam obserwuje. Nam najbardziej podobały się słonie, które akurat urządziły sobie kąpiel, tygrysy i nietoperze. Węże i robaki też były świetne, a wiele więcej niestety nie widzieliśmy, gdyż dzieci były już mocno zmęczone (byliśmy tam 5 godzin!). Na terenie Tierparku znajduje się również piękny pałac z ogrodem i fontanną, w której pływają pelikany. Pięknie to wygląda. 

  No i oczywiście, jak to w Berlinie, jest tam też super plac zabaw. Są tak naprawdę dwa place zabaw: wodny plac zabaw, gdzie moje dzieci spędziły ponad godzinę, a także tradycyjny plac zabaw, również bardzo przyjemny. A od września ma być otwarty jeszcze jeden, w innej części zoo. Oczywiście jest też miejsce, gdzie można zrobić piknik, są również małe bary z kiełbaskami, preclami i napojami. 

  Podsumowując, bardzo nam się w Tierpark podobało. Miejsce to nie przypomina tradycyjnego zoo, jest bardzo dużo przestrzeni. Zdecydowanie, podobało mi się bardziej niż w Zoologischer Garten i mam nadzieję, że uda nam się do Tierpark wybrać jeszcze raz w tym roku. Pozdrawiam!!!

  1 komentarz

  1. 14 października 2016 / 20:15

   Świetne miejsce na wycieczkę. Place zabaw dodatkowo uatrakcyjniają miejsce dzieciakom 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?