• Seenland Oder-Spree – wycieczka z Berlina Uwielbiam wycieczki małe i duże, a mieszkają…
  Czytaj dalej
 • ZOO w Berlinie – atrakcja dla dzieci i doroslych ZOO w Berlinie to jedna z …
  Czytaj dalej
 • Majorka wiosną – najlepsze atrakcje Majorka, Majorka! Popularne miejsce na letnie wakacje, ale czy tylko?…
  Czytaj dalej
 • Szczecin atrakcje Dawno nie byliśmy w Szczecinie i stęskniliśmy się za tym …
  Czytaj dalej
 • ZOO w Berlinie – praktycznie

  ZOO w Berlinie – atrakcja dla dzieci i doroslych

  ZOO w Berlinie to jedna z bardziej znanych atrakcji w stolicy Niemiec. Osobiście uważam, że słusznie! My w ZOO byliśmy już kilka razy i chyba za każdym razem podoba mi się coraz bardziej.

  Berlińskie ZOO jest bardzo ciekawe jeśli chodzi o aspekt architektoniczny – piękne woliery, ciekawe elementy małej architektury, wspaniałe nasadzenia. Co i rusz można napotkać ławeczki na mały odpoczynek (niektóre są w kształcie liści – piękne!). ZOO jest też wciąż ulepszane – na przykład teraz budowany jest nowy wybieg dla nosorożców – wizualizacje wyglądają imponująco!

  ZOO w Berlinie podczas pandemii

  Obecnie ZOO można odwiedzać i nie trzeba mieć testu. Głównym obostrzeniem jest obowiązek noszenia maseczek na terenie ogrodu i zamknięte są wszystkie atrakcje wewnętrzne. Nie odbywają się również pokazy karmienia zwierząt. Poza tym jest duuuuuzo mniej ludzi i zwiedza się dużo przyjemniej ;). Punkty gastronomiczne działają, bilety można kupić na miejscu, nie trzeba rezerwować przez internet.

  ZOO w Berlinie – nasza opinia

  ZOO w Berlinie jest piękne, bardzo przyjemnie przyjść tutaj na spacer i podziwiać zwierzęta. Mimo, że ZOO nie jest bardzo duże, to warto zarezerwować sobie przynajmniej pół dnia. Zwłaszcza jeśli będziecie z dziećmi i odwiedzicie plac zabaw, który jest niesamowity ale o tym później ;).
  Z pewnością zajrzyjcie do pand – to jedyne miejsce w Niemczech, gdzie można podziwiać te wspaniałe ssaki.
  My bardzo dużo czasu spędziłyśmy też podziwiając foki – cudownie było patrzeć jak pływały.
  Jestem pewna, że każdy znajdzie swoje ulubione zwierzę do podziwiania :).
  Mojej córeczce podobała się również bardzo zagroda z kozami i owcami, które można było głaskać. Nie chciała stamtąd wychodzić! Niestety obecnie automaty z karmą są wyłączone z użytku i nie można zwierząt karmić.

  ZOO w Berlinie – plac zabaw

  Dobra rada na początek – jeśli chcecie zobaczyć jakieś zwierzęta, to omińcie plac zabaw na początku ;). Plac zabaw bowiem jest niesamowity. Podzielony na część dla starszych i młodszych dzieci, jest ogromny. Piękny, drewniany i zapewniający dużo wyzwań. Myślę jednak, że trudno może być ogarnąć jednej osobie tam dzieci w różnym wieku, zwłaszcza takie, które trzeba jeszcze mocno pilnować. Ja byłam tylko z moja 3latka i czasem musiałam ratować ją z opresji, bo wejść potrafiła ale zejść już niekoniecznie ;).
  Ogólnie plac zabaw jest super i można tam przepaść na dobre kilka godzin.

  ZOO w Berlinie – ceny

  Dorośli 16€
  Dzieci (4-15 lat) 8€
  Dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo

  ZOO w Berlinie – podsumowanie

  Jest zastanawiacie się czy warto odwiedzić to ZOO – to warto :). Zarówno dzieci jak i dorośli będą zachwyceni. A jeśli szukacie innych inspiracji na rodzinny czas w Berlinie to koniecznie sprawdźcie ten post TOP atrakcje dla dzieci w Berlinie

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?