• Zrobiło się zimno i nieprzyjemnie i coraz mniej jest możliwości, żeby spę…
  Czytaj dalej
 • Ever since we moved to Berlin, we have also started visiting Poznan more often. It …
  Czytaj dalej
 • Atrakcji w październiku nie udało mi się opisać na blogu ale mam kilka …
  Czytaj dalej
 • Odkąd przeprowadziliśmy się do Berlina, zaczęliśmy również często …
  Czytaj dalej
 • Extavium w Poczdamie

  W związku z tym, że za oknem szaro, buro i ponuro, zwiedzamy różne ciekawe miejsca wewnątrz budynków :).

  Tym razem padło na Extavium w Poczdamie. Extavium jest eksperymentarium dla dzieci i młodzieży. Dzieci mogą wykonać tam różne doświadczenia, pooglądać ponad 130 eksponatów i przetestować bardzo wiele zjawisk. Muszę przyznać szczerze, że myślałam, że jest to większe miejsce i jeśli ktoś miałby wybierać się do Poczdamu tylko po to aby odwiedzić Extavium, to niekoniecznie polecam. Ale jak już ktoś w Poczdamie jest to jak najbardziej.

  Miejsce jest dosyć małe, i moim zdaniem godzina wystarczy aby obejrzec wszystkie eksponaty, ale jak za oknem pada i wieje, to uda się i 2.5h zająć dzieci. Uważam jednak, że to absolutne maksimum :).
  Dzieciom się bardzo podobało – obojgu. Dla małych dzieci, jest wydzielone specjalne miejsce, gdzie mogą posiedzieć, pobudować z klocków, zjechać że zjeżdżalni i poczytać książki. W pozostałej części Extavium znajdują się stanowiska, na których można wykonać eksperymenty przy pomocy personelu bądź samodzielnie. Na zdjęciach widać wszystko najlepiej :).

  Dzieci budowały labirynt dla myszki z klocków lego, na końcu labiryntu czekał smakołyk

  Duzi też mieli trochę zabawy 🙂

  Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad, bo wszyscy wygłodnieliśmy. Wybraliśmy się do pizzerii, bo to zawsze sprawdza się z naszymi dziećmi. Przed posiłkiem poszliśmy jeszcze na krótki spacer. Musimy się do Poczdamu koniecznie wybrać jak będzie ciepło, bo to interesujące miasto. Dzieciom również się bardzo podobało.

  Ah, jak mi szkoda, że te weekendy tak szybko mijają. Na szczęście niedługo będą święta i będziemy mogli że sobą trochę więcej czasu spędzić. Bardzo za tymi moimi maluchami tęsknię i lubię z nimi spędzać czas, chociaż czasem nieźle w kość dają :).

  Pozdrawiamy!

  Komentarzy: 2

  1. 2 grudnia 2015 / 16:11

   Świetne miejsce, nie raz byłem tam ze swoją pociechą 😉

   • 3 grudnia 2015 / 09:02

    Miejsce fajne, szkoda tylko, ze z Berlina tak daleko :). A byliscie w Labyrinth Kindermuseum w Berline? To dopiero fajne miejsce (oczywiscie w zaleznosci od wieku :)). Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?