• Atrakcje Brandenburgii – Szprewald Nastały trudne czasy dla podróżników!Koronawirus …
  Czytaj dalej
 • Atrakcje Brandenburgii – spacer z dziećmi: Löwenzahnpfad w Mühlenbeck Gdy …
  Czytaj dalej
 • Labyrinth Kindermuseum w Berlinie W minioną sobotę odwiedziłam jedno z 3 muzeów dziecię…
  Czytaj dalej
 • Muzeum Komunikacji w Berlinie Jak wiecie, uwielbiam muzea, wiele muzeów w Berlinie już …
  Czytaj dalej
 • Wdzydzki Park Krajobrazowy z dziećmi

  Ostatnie dni naszych wakacji postanowiliśmy spędzić pod namiotem. Powoli kierujemy się w stronę Berlina i zastanawialiśmy się nad pobytem nad morzem i na Kaszubach. Nad morzem byliśmy wiele razy, a na Kaszubach może raz, więc wybór był prosty :).

  Ja bardzo chciałam zobaczyć Kaszubski Park Etnograficzny, więc z tego powodu zatrzymaliśmy się we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym na którego terenie ten skansen się znajduje.

  Wdzydzki Park Krajobrazowy – gdzie spać?

  My zatrzymaliśmy się na campingu Largo. Camping ten bardzo polecam, jest to świetne miejsce na wakacje z dziećmi. Byliśmy zaskoczeni jak wszystko jest super przygotowane. Na campingu można wynająć tez domki, przyjechać z przyczepą albo tak jak my – rozbić namiot. Cały ten ośrodek położony jest nad Jeziorem Wdzydzkim, do dyspozycji gości jest piękna piaszczysta plaża, można się kapać bądź podziwiać piękno natury.

  Na terenie ośrodka znajdują się 3 fajne place zabaw oraz sala zabaw, gdzie w godzinach 10-18 jest pani animatorka, która ma oko na dzieci. Na terenie Largo znajduje się tez karczma i pizzeria, nie trzeba więc trudzić się gotowaniem, a można smacznie zjeść.

  Co wieczór rozpalane jest ognisko, można przyjść, posiedzieć bądź przynieść kiełbaski i je sobie usmażyć.

  Węzeł sanitarny również jest super przygotowany – prysznice i toalety są czyste, są tez kuchenki gazowe z których wszyscy mogą korzystać, są stoły z wiatami, gdzie można zjeść posiłek.

  Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni jak fajnie można zorganizować takie miejsce, do tej pory zatrzymywaliśmy się na takich bardziej dzikich campingach.

  Largo oddalone jest od drogi i położone jest w lesie. Podczas naszego pobytu było pełno dzieci, więc nasze pociechy po prostu znikały z równieśnikami :). To jest zawsze ogromny plus wyjazdu, gdy dzieci się nie nudzą :).

  Wdzydzki Park Krajobrazowy – atrakcje dla rodzin z dziećmi

  Kaszubski Park Etnograficzny – wspaniałe muzeum na świeżym powietrzu. Jeśli tylko macie okazję – odwiedźcie koniecznie! To najlepszy skansen w jakim byłam. Ogromny teren na którym zaprezentowane są różne budynki z różnych okresów i części Kaszub. Każdy budynek i jego wnętrze jest pięknie odrestaurowane i zaprezentowane. Wszystkie przedmioty starannie dobrane. Identyfikacja graficzna jest świetnie zaprojektowana. Wszystkie opisy są w trzech językach: polskim, kaszubskim i angielskim. Cały teren jest bardzo duży i bardzo zadbany – przydomowe ogródki, warzywniaki, sady ze starymi odmianami owoców. W niektórych budynkach można wziąć udział w warsztatach, np. malowania na szkle bądź haftu. No i wisienka na torcie na końcu: jeśli macie dzieci, będziecie jeszcze bardziej zadowoleni. W jednym z budynków przygotowano ekspozycję właśnie dla dzieci! Nasi milusińscy mogą wszystkiego dotykać, wszędzie zajrzeć. Ekspozycja jest przygotowana tak, aby dzieci mogły jej doświadczać wszystkimi zmysłami. Ja jestem naprawdę zachwycona, na tak zaprezentowanej wystawie dla dzieci w Polsce jeszcze nie byłam. Zadawane są pozornie proste ale wymagające zastanowienia się pytania. Wyjaśniane są różne trudniejsze zagadnienia a sama wystawa jest po prostu piękna! Zreszta zobaczcie sami:

  Wdzydzki Park Krajobrazowy – atrakcje dla rodzin z dziećmi – Dziemiany

  Dziemiany – koniecznie odwiedźcie Jezioro Rzuno znajdujące się w tej wsi. Jest tam świetna atrakcja – darmowa, długa zjeżdżalnia wprost do jeziora. Wspaniała frajda dla dzieci. Dodatkowo kąpielisko na jeziorze jest strzeżone i działa tam tez wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, łódki i kajaki), które można wypożyczyć ZA DARMO. I nie, wcale nie ma tłumów ludzi. Wręcz przeciwnie :). Samo jezioro jest również bardzo ładne. Jedyny mankament to, ze kąpielisko jest trochę kiepsko oznaczone. Musicie wjechać do wsi i spytać ludzi, my trochę pobłądziliśmy zanim dotarliśmy na plażę ;).

  Wiele – z pozoru mało interesująca mieścina, a jednak warta bliższego poznania. Po pierwsze odwiedźcie przepiękne Sanktuarium Kalwaryjskie. Następnie udajcie się do wspaniałej „Pierogarni pod Gruszą” na przesmaczne pierogi, krokiety bądź kawę i drożdżówkę. Możecie tez napić się tam smoothie z jarmużem i dostaniecie do tego papierowa słomkę, super, co? :). Najedzeni, udajcie się w stronę jeziora. Znajduje się tam naprawdę fajny plac zabaw, bardzo przyjemna plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz niewielkie molo.

  Nasza wizyta na Kaszubach była naprawdę super. I jak zwykle szkoda, ze taka krótka. Bardzo bym chciała wrócić na te tereny i strasznie żałuje, ze nie udało mi się przejechać chociaż jednej trasy rowerowej. Niestety dzieci nie wyraziły najmniejszej chęci więc musiałam zrezygnować ;). No nic, nadrobię innym razem.

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?