• Recenzja hotelu Marina Wolfsbruch Dzisiaj chciałabym Wam opisać, jak spędziliśmy jeden z …
  Czytaj dalej
 • Francja z dziećmi – Tuluza Jakiś czas temu okazało się, że nasze przedszkole jest …
  Czytaj dalej
 • Birmingham z dziećmi – Thinktank Science Museum Jakiś czas temu (w grudniu) odwiedziłam moją …
  Czytaj dalej
 • Gdzie jechać z dziećmi na ferie zimowe? Jestem członkinią bardzo fajnej grupy na …
  Czytaj dalej
 • Ogród Botaniczny i Muzeum Botaniczne w Berlinie

  Dawno temu, bo w wakacje w odwiedziny przyjechała do mnie moja najmłodsza siostra. Basia jest marzycielką, uwielbia kwiaty, roślinki, chodzi do technikum ogrodniczego. Gdy myślałam o miejscach, w które mogłabym ją zabrać podczas pobytu u nas, od razu do głowy przyszedł mi Ogród Botaniczny. Pojechałyśmy tam więc, pogoda dopisywała, nawet mały piknik sobie zrobiłyśmy :). Bardzo lubimy kiedy Basia nas odwiedza, a dzieci ją wprost ubóstwiają.

  Ogród Botaniczny znajduje się w dzielnicy Dahlem w Berlinie. Bardzo lubię tą dzielnicę, jest cicha, spokojna i zielona, a do lasów Grunewald jest rzut kamieniem.

  Ogród Botaniczny jest bardzo duży, zajmuje aż 43ha i prezentuje 20 000 gatunków roślin. My niestety nie miałyśmy za wiele czasu tego dnia i nie obeszłyśmy większości ogrodu. Za to odwiedziłyśmy Muzeum Botaniczne, które również tam się znajduje, wszystkie szklarnie, no i trochę pospacerowałyśmy :).

   Muzeum Botaniczne jest warte odwiedzenia, znajdują się tam interesujące eksponaty. Można się tam zapoznać z historią pochodzenia roślin oraz różnymi gatunkami roślin. Podczas naszej wizyty miała tam miejsce wystawa dotycząca modeli roślin. Ich historii, jak powstają takie modele i jak ważną rolę odgrywają w dziedzinach badań i nauki.

  Wizytę w ogrodzie jak najbardziej polecam, tylko zarezerwujcie sobie cały dzień. Można zjeść tam obiad, napić się kawy, pospacerować i po prostu odpocząć w miłym otoczeniu.

  Więcej informacji znajdziecie na: http://www.botanischer-garten-berlin.de/
  Ogród czynny jest: Pn – Ndz 10-18
  Bilety kosztują: €2.5 (€1.5 ulgowy) do samego ogrodu, a €6(€3) – do ogrodu i muzeum

  Pozdrawiam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?