Ogród Botaniczny i Muzeum Botaniczne w Berlinie

Dawno temu, bo w wakacje w odwiedziny przyjechała do mnie moja najmłodsza siostra. Basia jest marzycielką, uwielbia kwiaty, roślinki, chodzi do technikum ogrodniczego. Gdy myślałam o miejscach, w które mogłabym ją zabrać podczas pobytu u nas, od razu do głowy przyszedł mi Ogród Botaniczny. Pojechałyśmy tam więc, pogoda dopisywała, nawet mały piknik sobie zrobiłyśmy :). Bardzo lubimy kiedy Basia nas odwiedza, a dzieci ją wprost ubóstwiają.

Ogród Botaniczny znajduje się w dzielnicy Dahlem w Berlinie. Bardzo lubię tą dzielnicę, jest cicha, spokojna i zielona, a do lasów Grunewald jest rzut kamieniem.

Ogród Botaniczny jest bardzo duży, zajmuje aż 43ha i prezentuje 20 000 gatunków roślin. My niestety nie miałyśmy za wiele czasu tego dnia i nie obeszłyśmy większości ogrodu. Za to odwiedziłyśmy Muzeum Botaniczne, które również tam się znajduje, wszystkie szklarnie, no i trochę pospacerowałyśmy :).

 Muzeum Botaniczne jest warte odwiedzenia, znajdują się tam interesujące eksponaty. Można się tam zapoznać z historią pochodzenia roślin oraz różnymi gatunkami roślin. Podczas naszej wizyty miała tam miejsce wystawa dotycząca modeli roślin. Ich historii, jak powstają takie modele i jak ważną rolę odgrywają w dziedzinach badań i nauki.

Wizytę w ogrodzie jak najbardziej polecam, tylko zarezerwujcie sobie cały dzień. Można zjeść tam obiad, napić się kawy, pospacerować i po prostu odpocząć w miłym otoczeniu.

Więcej informacji znajdziecie na: http://www.botanischer-garten-berlin.de/
Ogród czynny jest: Pn – Ndz 10-18
Bilety kosztują: €2.5 (€1.5 ulgowy) do samego ogrodu, a €6(€3) – do ogrodu i muzeum

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *