• Atrakcje Brandenburgii – Szprewald Nastały trudne czasy dla podróżników!Koronawirus …
  Czytaj dalej
 • Atrakcje Brandenburgii – spacer z dziećmi: Löwenzahnpfad w Mühlenbeck Gdy …
  Czytaj dalej
 • Labyrinth Kindermuseum w Berlinie W minioną sobotę odwiedziłam jedno z 3 muzeów dziecię…
  Czytaj dalej
 • Muzeum Komunikacji w Berlinie Jak wiecie, uwielbiam muzea, wiele muzeów w Berlinie już …
  Czytaj dalej
 • Włochy z Dzieckiem – Modena i La Spezia

  Kolejny dzień, niestety musieliśmy spędzić w drodze. Mieliśmy do przejechania ok 220km do naszego następnego hosta Alessandro, do nadmorskiej miejscowości Pietrasanta.

  Po drodze zahaczyliśmy o Modenę, gdzie obowiązkowo zjedliśmy lody i pochodziliśmy trochę po starówce, która jest przepiękna. Marcel zaś poprowadził sobie wózek – to jest teraz jego zabawa nr 1 :).

  Maluch na szczęście prawie całą drogę nam przespał, a gdy się obudził, to zrobiliśmy sobie przystanek w La Spezii, ślicznej nadmorskiej miejscowości, która znajduje się zaraz obok Parku Narodowego Cinque Terre.

  W La Spezii spędziliśmy ok 3h, pochodziliśmy trochę po mieście i spędziliśmy sporo czasu w Parku Giardini Pubblici, gdzie znajduje się świetny plac zabaw. Następnie zapakowaliśmy się do auta i po przejechaniu 50 km, znaleźliśmy się u naszego hosta, który czekał na nas ze swoimi dwoma przyjaciółmi Andreą i Daniele. Wszyscy okazali się bardzo sympatyczni i otwarci, kazali nam się przebrać i pojechaliśmy pokąpać się trochę w morzu. Wieczorem zaś pojechaliśmy do niedalekiego Camaiore, gdzie odbywał się mały festiwal uliczny z okazji pierwszego dnia lata. Zjedliśmy tam pyszną kolację i posłuchaliśmy trochę ulicznych grajków.

  Następnego dnia postanowiliśmy nigdzie się nie ruszać i wypoczywać cały dzień. Nasz host mieszkał w pięknym domu z ogrodem, więc Marcel był wniebowzięty i się nie nudził. A ja pobrałam kilka lekcji włoskiego gotowania, bo Alessandro jest zapalonym kucharzem i serwował nam same pyszności :).

  To był prawdziwy relaks a pogoda jak najbardziej dopisywała :).

  Pozdrawiamy!!!

   Modena
   Marcel w Modenie 🙂
   Modena
   Lody, lody, lody 🙂

   Widok na La Spezię
   Giardini Pubblici w La Spezii
   La Spezia
   plaża nie wiem dokładnie gdzie 🙂
   Od lewej: Daniele, Alessandro i Andrea
  Włoskie pyszności
   Włoska szkoła gotowania
  I efekty 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  Looking for Something?